To minie... 

Pandemia koronawirusa zdominowała nasze codzienne życie. Wraz z rozprzestrzenianiem się wirusa koniecznością stało się czasowe zaprzestanie podróży.

 

Ale to minie ... 

... a tymczasem zainspiruj się i zobacz Izrael w podróży wirtualnej

 

Zachęcamy do odbycia wirtualnego spaceru po kraju 4 mórz, bo jest to kraj wyjątkowy: jednocześnie jedno z najmłodszych i jedno z najstarszych państw na świecie. 

 

Jest to Ziemia Święta judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Mimo konfliktów i toczonych wojen jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów świata.

  

Pomimo tego, że terytorialnie jest bardzo małym państwem, zajmującym powierzchnię powierzchnię zbliżoną do województwa zachodniopomorskiego, jest bardzo różnorodny pod względem   religijnym, etnicznym, klimatycznym i przyrodniczym.

 

Jerozolimie bije serce Ziemi świętej. Tutaj Żydzi zbudowali Pierwszą Świątynię, by ochronić w niej Arkę Przymierza. Tutaj Jezus został ukrzyżowany i tutaj zmartwychwstał a Mahomet wstąpił do nieba, aby przyjąć Słowo Boże. Większość najważniejszych zabytków i atrakcji turystycznych znajduje się w obrębie niewielkiej dzielnicy Starego Miasta.

 

Absolutne must see w Jerozolimie: 

    • Ściana Płaczu, szczególnie  po zachodzie słońca zwłaszcza w piątkowy wieczór, który rozpoczyna Szabat.

    • Góra Oliwna, cmentarz oraz tablice z modlitwą Ojcze Nasz w wielu językach świata w kościele Pater Noster.

    • Mahaneh Yehuda Market – niesamowicie kolorowy lokalny targ, a po zamknięciu olbrzymia galeria street artu.

    • Dzielnice starego miasta z najważniejszymi religijnymi obiektami: Kopuła na Skale i wzgórze Świątynne oraz Bazylika Grobu Świętego.

 

    • Via Dolorosa (Droga Krzyżowa) – zapewne wielu zaskoczy jej obecny wygląd w konfrontacji z naszymi wyobrażeniami o tym miejscu.

 

FILMY:

Dodaj nazwę widgetu

Dodaj nazwę widgetu

Chcesz zobaczyć na żywo? Kliknij po szczegóły

 

 - krótki wypad weekendowy: https://tiny.pl/7xbs2

 

- wycieczka tygodniowa: Izrael i Ziemia Święta: https://tiny.pl/7xbsp

Eilat

To najpopularniejszy izraelski kurort nad przepiękną zatoką Morza Czerwonego. Oferuje świetne warunki do kąpieli i nurkowania w krystalicznie czystej wodzie i safari na pustyni, bo słońce świeci tu 259 dni w roku i jest to kurort położony najdalej na południe i właśnie z tego powodu jest tu ciepło właściwie przez cały rok. Jeśli nie lubicie totalnych upałów i chcecie mieć trochę miejsca na plaży to wybierzcie wakacje wiosną lub jesienią, bo wtedy średnie temperatury są w granicach 26-28 stopni Celsjusza. Woda jest ciepła przez cały rok, ponieważ nawet w styczniu jej średnia temperatura wynosi około 20 stopni

 

Największą atrakcją turystyczną są rafy koralowe, więc jest to doskonałe miejsce na wypoczynek dla fanów nurkowania. Dodatkowo tylko kilka km od Eilatu znajduje się oceanarium. 

W okolicy Coral Beach, przy hotelu Orchid Reef, znajdują się szkółki kitesurfingu. Warto spróbować :)

 

must see podczas wizyty w Eilacie: 

 

Niesamowite i jedyne w swoim rodzaju miejsca, które na długo zostaną w Waszej pamięci to Timna Park i Red Canion. Nie możecie ich nie zobaczyć.

Około 20 kilometrów na północ od Eilatu na Pustyni Negew, znajdziecie jedną z największych, atrakcji południowego Izraela – Red Canyon. Ognisty piaskowiec w tym rejonie rzeźbiony był przez lata działań wody i wiatru, które transformując ściany starego koryta rzeki sprawiły, że wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki. Pustynia Negew to izraelska wersja znanej jordańskiej Wadi Rum. Krajobraz jest właściwie bardzo podobny. Oba miejsca są położone bardzo blisko siebie i oddzielone właściwie tylko granicą obu państw.

 

Dolina Timna jest jak marsjańska pustynia otoczona majestatycznymi skalnymi klifami. Starożytni Egipcjanie wydobywali tu miedź, a na terenie parku znaleziono najstarszy piec do wytopu tego surowca na świecie. Jeszcze w latach 70. XX wieku działały tu kopalnie izraelskie, a po zmniejszeniu ich znaczenia zdecydowano o zamienieniu tego miejsca w park narodowy.

 

FILMY:

Dodaj nazwę widgetu

Zobacz na żywo: https://tiny.pl/7xbsj

 

Tel Awiw:

Tel Awiw to kulturowa i ekonomiczna stolica Izraela. Jest to miejsce przede wszystkim rozrywkowe, stąd ulubionym miastem młodych ludzi. Wzdłuż wybrzeża zlokalizowne  są hotele z dostępem do własnej plaży, blisko których znajdują się sklepy, restauracje, bary, tawerny i lokali nocnych znajdują się przy ulicy Ratzif Herbert Samule. Tel Aviv jest ulubionym miaste Energię miasta można poczuć w Dizengoff Square, czy blisko Delfinarium w północnym krańcu  bulwaru Charles Clore, gdzie znajdują się najlepsze dyskoteki i kluby nocne

 

Jak przystało na stolicę, Tel Awiw oferuje też wiele zabytków. Warto zobaczyć Wielką Synagogę, Meczet Mahamoudia oraz Park Jarkon, ogród botaniczny, park wodny, ptaszarnię, czy największy na świecie ogród skalny.

FILMY: 

Dodaj nazwę widgetu

Dodaj nazwę widgetu

Zobacz na żywo: https://tiny.pl/7xbsd